Czego nie pić podczas upałów?

Czego nie pić podczas upałów?

W czasie upałów bardzo ważne jest dobre nawodnienie organizmu. Należy jednak pamiętać, że nie liczy się wyłącznie, to ile wypijemy w ciągu dnia, ale także, jaki rodzaj napoju to będzie.

Czego w czasie upałów absolutnie nie pić? W czasie gorących dni powinniśmy przede wszystkich zrezygnować z alkoholu. Słońce nadmiernie rozszerza bowiem naczynia krwionośne, co osłabia funkcjonowanie układu krążenia.

W taki sam sposób działa też alkohol – jeżeli pijemy w pełnym słońcu możemy narazić się na niebezpieczne wahania ciśnienia. Podczas upałów dobrze ograniczyć też spożywanie kawy – wypłukuje ona bowiem z organizmu magnez i potas.

Zawarta w niej kofeina – podobnie jak w przypadku mocnej herbaty – przyczynia się z kolei do nadmiernej utraty elektrolitów. Organizmu nie pomogą nawodnić nam też słodzone gazowane napoje oraz energetyki.

Zawierają one bowiem dużo cukru, dwutlenku węgla oraz niekorzystnie wpływają na równowagę elektrolitową. Wchodzą one bowiem w reakcję z wapniem, co kończy się jego wypłukiwaniem.

http://www.i-kar.pl/odchudzanie.html