Jak nosić szpilki?

Jak nosić szpilki?

Buty to element stylizacji, który dopełnia i dekoruje wręcz stopę. Kobiety kochają buty – a szpilki to ich ulubiony rodzaj. Ze szpilkami jest jednak jeden najważniejszy problem – nie są wygodne. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy rodzaj buta pasuje do naszej stopy – ponieważ każdy ma inną budowę. Wiele też zależy od masy ciała, od częstotliwości noszenia obcasów, a przede wszystkim od jakości z jakiej wykonane są dane szpilki. Kiedy jednak zdecydujemy się na zakup tych dobrodziejstw, pamiętajmy o:

 • Ograniczenia czasu noszenia szpilek. Pomimo tego, że zapewniają bardzo kobiecy wygląd, należy przede wszystkim pamiętać o zdrowiu.

  Wszystko, co jest niewygodne – źle wpływa na nasz organizm (co idzie oczywiście od samopoczucia). Szpilki są w tym mistrzem. Nie da się ich nosić w pełni komfortu ponad 6h. Taka jest natura ludzka – stopa nie jest ułożona tak, jak być powinna. Jej przednia część osadzona jest wyżej, a palce zaczynają się ściskać. Ból jest oznaką, która mówi o tym, że trzeba zmienić obcasy na wygodniejszą, płaską alternatywę;

 • Zakup szpilek to bardzo trudna decyzja. Nie tylko ze względu na ogrom fasonów, styli i kolorów, ale przede wszystkim poczucie wygody.

  Decydując się na nowe obuwie tego typu, należy poświęcić nawet kilka godzin na efektywne dobranie je do rozmiaru, ale i budowy stopy. Nigdy nie należy rzucać się na promocje, które nie oferują naszych rozmiarów. Niestety, często się tak dzieje – co odbija się chorobami nóg w przyszłości. Warto pamiętać, że o poranku stopy są wypoczęte, nie narażone na czynniki zewnętrzne, takie jak: praca, chodzenie, uciskanie. Dlatego też poleca się mierzenie szpilek porą wieczorową, kiedy człowiek skończył pracę i jest zmęczony. Ten czas dokładnie pokaże, czy szpilki o których myślimy, będą odpowiednie;

 • Wysokość szpilek to ryzyko wielu chorób i wypadków. Może wydawać się to zabawnym stwierdzeniem, ale nie chcemy wyobrażać sobie zwichnięcia nogi, przy użytkowaniu 12 centymetrowych obcasów.

  Wiadomo, że wyższe wyglądają lepiej. Warto jednak zdawać sobie sprawę z własnego doświadczenia i przyzwyczajeń. Jeśli nigdy nie mieliśmy szpilek na stopach, z zbliża się ważna uroczystość – 5 centymetrów w zupełności wystarczy. Najlepsze szpilki to takie, które mają dość grubą platformę oraz grubą szpilkę, tzw. słupek. Jest przymocowany centralnie pod piętą, co zapewnia utrzymanie stabilności. Do najwygodniejszych obcasów zaliczają się mimo wszystko koturny – obecnie nie mają zbyt wielu zwolenników, choć warto o nich pomyśleć jako alternatywie;

 • Ćwiczenie stóp w okresie noszenia szpilek powinno wejść kobietom w rutynę.

  Zazwyczaj ten rodzaj obuwia nosi się w okresach letnich. Lato jest również świetnym sprzymierzeńcem do rozciągania nóg. Szczególnie polecane jest chodzenie po twardych, lecz nierównych powierzchniach: piasek, kamienie. Po długim w dniu szpilkach dobrze zrobić stopą ukojenie pod postacią moczenia w letniej wodzie z dodatkiem specjalnych soli;

 • Dobrej jakości szpilki to podstawa sukcesu. Nie należy wybierać modeli ze sklepów, w których znajdziemy także inne elementy ubrań. Nie wspominając już o tzw. sklepach chińskich, czy małych sklepikach, oferujących buty za 30zł.

  Warto jednak udać się do zwyczajnych sklepów obuwniczych, w których znajdują się oferty wielu producentów. Kupowanie butów przez internet to też nie najlepszy pomysł, chyba, że kupujemy kilka na raz i wybieramy tylko te, w których czujemy się dobrze.

.