Kiedy nie należy korzystać z suplementów diety?

Kiedy nie należy korzystać z suplementów diety?

Suplementy diety wydają się świetnym środkiem, szczególnie gdy ciągle słyszymy o ich cudownym działaniu w mediach. Jak się jednak okazuje, to nie dla każdego jest dobre rozwiązanie i wiele osób powinno się wystrzegać tego rodzaju specyfików. Kiedy zdecydowanie nie należy zażywać żadnego rodzaju suplementów diety? Suplementy często stanowią duże zagrożenie dla osób starszych, szczególnie tych po 60 roku życia.

Choć często mogą pomagać chociażby w zniwelowaniu bólu, to jednocześnie są w stanie sporo zepsuć. Niektóre ze składników suplementów mogą chociażby zmniejszać krzepliwość krwi. Jednocześnie choć hamują ból, to nie są w stanie pomóc przy regeneracji stawów.

Suplementy diety to nie jest także wspaniały środek na chudnięcie i należy o tym pamiętać, bo sama nazwa dla wielu osób może być myląca. Suplementy diety mają uzupełniać zawartość poszczególnych wartości odżywczych w organizmie, a nie zmniejszać masę naszego ciała. Dlatego też, jeśli chcemy schudnąć, to wcale suplementy diety nie będą idealnym rozwiązaniem.

Zabiegi kosmetyczki w Warszawie 2B Beauty www.karwacki.org