Niepodjadanie sposobem na odchudzanie

Codzienne, regularne odżywienie jest bardzo ważne dla organizmu człowieka. Najoptymalniejszym rozwiązaniem jest dostarczanie organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych w czterech-pięciu porcjach, w regularnych odstępach czasu, trzech-czterech godzin.

Ponieważ organizm traktuje każdy pokarm jako posiłek, nie należy między nimi podjadać. Już nawet małe jabłko, kubeczek jogurtu, czy nawet garść zdrowych orzechów pomiędzy posiłkami są niewskazane.

Chcąc zachować, lub dążąc do szczupłej sylwetki należy pamiętać, że organizm potrzebuje regularnej energii w postaci jedzenia, jednak nie można narażać go na ciągłą pracę. Podjadanie między posiłkami obciąża wątrobę i żołądek, które przez to nie mają możliwości odpoczynku.

To wpływa na odkładaniu się zbędnych tłuszczów i węglowodanów, a co za tym idzie sprzyja tyciu. Chcąc zdrowo się odchudzać należy pamiętać o tym, że każde jedzenie, nawet mała przekąska jest traktowana przez organizm jak posiłek.

Im większa ilość posiłków, tym organizm jest narażony na większą ilość pracy. Nie mogąc powstrzymać podjadania warto w kryzysowym momencie sięgnąć po szklankę wody, lub filiżankę herbaty.

endoproteza kolana poznań www.jennettemccurdy.pl