Owoce słonecznego południa

Któż z nas nie chciałby wzbogacić swojej diety w smaczne i soczyste owoce? Często jednak dietetycy nie dbają o nasze kubki smakowe i zastępują zdrowe i smaczne produkty jałowymi potrawami – wtedy układanie menu staje się nie przyjemnością, a prawdziwym utrapieniem. Na szczęście w diecie śródziemnomorskiej przeznaczono wiele miejsca na produkty, które prawie każdy z nas tak uwielbia – na owoce.

W krajach śródziemnomorskich owoce stanowią bardzo ważny składnik codziennego jadłospisu. Spożywa się co najmniej pół kilograma świeżych owoców dziennie.

Dzięki ciepłemu klimatowi owoce stanowią dla mieszkańców Basenu Morza Śródziemnego łatwo dostępny produkt, na szczęście w pozostałych krajach Europy również można znaleźć produkty importowane z Południa. To wspaniałe źródło beta karotenu oraz witaminy C, pomaga więc również dbać o naszą odporność.

Dodatkowo mają także odpowiednią zawartość węglowodanów, zapewniają więc świetny humor, energię i dobre samopoczucie, poprawiają także wygląd naszej skóry, koloryt cery, a nawet zdrowotność włosów.

poradnikedukacyjny.waw.pl