Waga naszego ciała powinna utrzymywać się we właściwej proporcji do naszego wzrostu oraz wieku. Istnieją specjalne narzędzia do przeliczania tego współczynnika, które bez problemu znajdziemy chociażby w Internecie. Oczywiście, niewielkie odchylenia od normy nie stanowią większego problemu, jednak zawsze warto dbać o to, żeby mniej więcej się w niej mieścić.

W innym wypadku narażamy nasz organizm na pewne niebezpieczeństwa – naukowcy dowiedli, że otyłość może być przyczyną wielu groźnych schorzeń. Pamiętajmy o tym, że nie zawsze, kiedy uważamy, że jesteśmy za grubi, to faktycznie tak jest. W dzisiejszych czasach z bilbordów i ekranów telewizyjnych spoglądają na nas bardzo szczupłe modelki, których sylwetki tak naprawdę nie są wzorcowe.

Pamiętajmy o tym, że sporo z nich ma problemy z bulimią czy anoreksją. O właściwą wagę, owszem, powinno się dbać, jednak nie można przesadzać z tą dbałością. Zdrowy rozsądek – o nim nigdy nie powinniśmy zapominać w tym kontekście, bo może się to dla nas źle skończyć.

diety www.2011youth.com