Regularne odżywianie a zdrowie

Regularne odżywianie a zdrowie

To czy odżywiamy się regularnie, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Spożywanie wyłącznie zdrowych posiłków, jednak nieregularnie – zbyt często lub zbyt rzadko, może mieć negatywny wpływ na stan zdrowia. Organizm potrzebuje regularnej dawki paliwa w postaci niezbędnych składników odżywczych. Ważne jest więc, aby dostarczać mu w niewielkich porcjach, odpowiednie ilości białka, tłuszczów, węglowodanów i witamin, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Spożywanie zbyt dużych porcji pokarmu może wpłynąć na zaburzenie działania układu trawiennego. Konsekwencją tego mogą być bóle brzucha, wzdęcia, czy zaparcia. Unikanie spożywania posiłku przez większą część dnia również nie jest korzystnym rozwiązaniem dla zdrowia. Nie spożywanie np.

śniadań jest bardzo ryzykowne. Prowadzi przede wszystkim do osłabienia organizmu, konsekwencją czego mogą być częstsze przeziębienia, czy choroby takie jak grypa i angina. Optymalny wpływ na nasze zdrowie ma nie tylko to co jemy, ale również czy jemy regularnie. Czy dostarczamy organizmowi pięć posiłków w ciągu doby.

Czy spożywamy śniadania – najważniejszy posiłek dający energię na cały dzień. Czy może korzystając z wymówki braku czasu decydujemy się na dwa posiłki w ciągu dnia i obfitą kolację.

wrastające paznokcie warszawa sprawdź naszą stronę www w nowym wydaniu