Sauna infrared

Sauna infrared

Dobroczynne właściwości tradycyjnej sauny znane są ludziom już od tysięcy lat. Mimo, że ma ona wyjątkowo dobre działanie na nasz organizm, nie każdy może z niej korzystać – chodzi tu przede wszystkim o osoby z chorobami układu krążenia. Nie oznacza to jednak, że zupełnie muszą zrezygnować z sauny – jednak zamiast tej tradycyjnej – parowej, powinny wybrać saunę infrared.

Co to właściwie jest? Taki rodzaj sauny nie wykorzystuje tradycyjnego pieca do ogrzania powietrza. Z tego powodu temperatura w pomieszczeniu oscyluje wokół 40 stopni Celsjusza, czyli jest dość niska. W saunie infrared używa się lampy emitującej światło podczerwone – emitowane ciepło wnika więc nawet cztery centymetry w głąb ciała.

Tym samym organizm jest mocno rozgrzany, ale proces ten przebiega bez wykorzystania ciepłego powietrza i pary. Lampa podczerwona sprawia, że sauna jest o wiele bardziej energooszczędna, ponieważ nie musimy stale otrzymywać w niej jednakowej temperatury. Oprócz tego jej działanie jest bezpieczne dla pacjentów z chorobami krążenia i problemami naczyniowymi.

https://tanie-schodolazy.pl/schodolazy-kroczace-nowe.php www.asymetria.net.pl