Sposoby na zarost

Sposoby na zarost

Każdego mężczyznę cechuje również to, że na twarzy rosną mu włosy. Są one specyficzne, bo grubsze i znacznie twardsze od tych na głowie czy rękach. Pozbywanie się zarostu jest konieczne, chyba że komuś zależy na zapuszczeniu brody lub wąsów. Jednak nawet posiadacze tych ozdób muszą je regularnie przycinać, aby włosy nie rosły zbyt intensywnie. Generalnie ludzkość wynalazła na dziś dwa konkurujące sposoby golenia.

Pierwszy, tradycyjny, sprowadza się do ścinania zarostu za pomocą ostrego narzędzia. Tradycjonaliści używają brzytwy, choć wymaga to sporej wprawy i doświadczenia. Można zainwestować również w maszynkę na wymienne żyletki – była ona z chęcią stosowana przez naszych dziadków i niewykluczone, że taki gadżet leży gdzieś w szafie lub na strychu. Całkiem współczesne są maszynki z wymiennymi wąskimi ostrzami lub jednorazowe. One są kupowane najczęściej, ale różnią się znacząco jakością w zależności od marki i kraju pochodzenia.

Zupełnie innym rozwiązaniem są golarki elektryczne – umożliwiają łatwe i szybkie golenie na sucho, a niektóre modele pozwalają też na zwilżanie twarzy.