Zdrowa utrata wagi

Każda przygoda z odchudzaniem zaczyna się w głowie. Podjęcie decyzji o odchudzaniu zawsze spowodowane jest jakąś inną decyzją, czy przemyśleniem.

najczęstszym i najbardziej nieodpowiednim przemyśleniem jest chęć szybkiego chudnięcia w krótkim czasie. Zdrowe odchudzanie to takie, podczas którego utrata wagi utrzymuje się na poziomie 2-3 kilogramów miesięcznie.

Jest to odpowiedni spadek wagi, proporcjonalny do czasu, w którym następuje. Dzięki regularnej utracie masy ciała efekt jest długotrwały i nie ma tu mowy o efekcie jo-jo.

Nienaturalnie szybka utrata wagi niesie za sobą jedynie wiele niekorzyści dla organizmu. Między innymi bardzo zwiotczałą skórę i widoczne rozstępy, osłabienie kondycji włosów i paznokci, poszarzałą cerę, przemęczenie, czy rozdrażnienie.

Długotrwałe i zadowalające efekty odchudzania są możliwe jedynie przy wyborze aktywności fizycznej oraz zdrowej diety zawierającej pięć posiłków i dwa litry wody dziennie. Głodówki, diety cud – owocowe, czy 1000 kalorii nie są dobre dla organizmu i nigdy nie przyniosą oczekiwanych efektów.